Международният трибунал за бивша Югославия отказа да пусне временно бившия командир на армията на босненските сърби Ратко Младич за лечение в Русия, предаде ТАСС.
Още: Обществено допитване в Украйна: Готови ли сте да се откажете от територии?
Още: Какво са знаели тайните служби за произхода на коронавируса: Нови разкрития в Германия
Съдът реши, че няма гаранции, че обвиняемият ще се завърне, ако бъде временно освободен. Адвокатите на Младич не са убедили съдебния състав, че подзащитният им не получава адекватно лечение в затвора, където се намира. Освен това, според съда, здравето на Младич му позволява да остане затворен.
Младич е обвинен в геноцид, нарушение на военните закони и престъпления срещу човечеството, извършени през 1992-95 в Босна и Херцеговина.
Той се укриваше от международното правосъдие близо 16 години и беше арестуван в Сърбия през май 2011. Оттам беше екстрадиран в Хага.
Още: Няма да има президентски избори в Украйна при 30-дневно примирие
Още: Рязал уши: Финландия осъди руския изверг "Русич" за военни престъпления в Украйна
Неговото дело е последното, подсъдно на трибунала. Очаква се присъдата срещу Младич да бъде произнесена през ноември, но Младич ще има право да обжалва.