След срива на Credit Suisse: Банката ще заеме до 53,7 млрд. долара от швейцарската централна банка

16 март 2023, 05:46 часа • 3407 прочитания

„Credit Suisse“ ще заеме до 50 млрд. франка (53,7 млрд. долара) от швейцарската централна банка, за да се укрепи, след като акциите ѝ се сринаха, предаде АФП.

Още: Литва официално се оттегли от Конвенцията за забрана на касетъчните боеприпаси

Още: Украйна намира начини да почерни живота на руснаците при Покровск и Торецк (ВИДЕО)

В свое изявление банката съобщи, че прави и предложения за обратно изкупуване на дълг на стойност около 3 млрд. долара.

"Тези мерки демонстрират решителни действия за укрепване на Credit Suisse, тъй като продължаваме стратегическата си трансформация, за да осигурим стойност за нашите клиенти и други заинтересовани страни", се казва в изявлението на главния изпълнителен директор Улрих Кьорнер.

"Моят екип и аз сме решени да продължим бързо напред, за да постигнем една по-проста и по-фокусирана банка, изградена около нуждите на клиентите."

Още: "САЩ вече не са ни партньор": Германия поема курс към лидиране на ЕС и отделяне от Вашингтон

Още: Милен Керемидчиев: Десетилетие разлика има между примирие и мир в Украйна

Credit Suisse, засегната от поредица скандали през последните години, видя как цената на акциите ѝ се срина в сряда, след като Саудитската национална банка отказа да инжектира повече пари в групата.

Акциите на банката поевтиняха с повече от 30%, преди да възстановят позициите си и да завършат деня на търговия с 24,24% спад на ниво от 1,697 швейцарски франка.

През февруари 2021 г. акциите на Credit Suisse струваха 12,78 швейцарски франка, но оттогава банката преживя множество проблеми, които намалиха пазарната ѝ стойност.

Спадът в сряда дойде и на фона на опасенията за разпространение на заразата, предизвикани от фалита на базираната в САЩ Silicon Valley Bank.

Още: Русия е използвала химическо оръжие в Украйна: Киев с доказателства в Хага

Още: Украйна получи добри новини за оръжията от Нидерландия

Credit Suisse е една от 30-те банки в света, които се считат за твърде големи, за да фалират, което я принуждава да заделя повече парични средства, за да се справи с кризата.

ОЩЕ: Двама осъдени българи и многомилионна глоба за Credit Suisse заради пране на наркопари

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес