Бурите, последвани от силни ветрове и обилни валежи, създадоха проблеми в голяма част от Албания, най-вече в крайбрежните райони, където лошото време доведе до нарушения в морския трафик, предава скопската НОВА ТВ.
Още: 82 000 литра евродизел отидоха в Дунава
Още: Зеленски: Ще преговаряме с руските терористи, когато спрат огъня. И това е огромен компромис
Поради силния вятър и високите вълни, движението на фериботите бе преустановено. Остава в сила заповедта за закотвянето им в пристанищата, предаде агенция Фокус.
Бурите създадоха хаос и в трафика в останалата част в страната, най-вече заради изкоренени дървета и счупени клони. Съобщено бе и за прекъсване на електроподаването, както и за нанесени щети на овощните насаждения.
Метеоролозите предупреждават, че заради проливните дъждове и топенето на снега в планините може да се увеличат нивата на нивата на реките и изкуствените водоеми, особено на река Дрин, в северната част на страната. Поради тази причина не е изключено преливане на реките и дори наводнения.
Още: Момче наръга с нож свои съученици в частна гимназия (ВИДЕА)
Още: Цял град се "напуши", след като полицаи изгориха тонове канабис
Жителите на северната част на Албания се страхуват от наводнения, които са редовно явление в този период на годината – при това почти ежегодно.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Искаше да умре у дома си": Лекар разказа последните мигове на папа Франциск
Още: Греда за сепаратизма: Спират парите за партията на Милорад Додик