Швеция експулсира петима руски дипломати за извършване на дейности, които са несъвместими с дипломатическия им статут, съобщи Министерството на външните работи на Швеция.
Още: Мелони отказва да прати италиански военни в Украйна, Австралия не изключва този ход
Още: Бърнабич крещи: Терористи! Яйца и димки продължават да хвърчат в сръбския парламент (ВИДЕО)
"Швеция призова посланика на Русия и го информира, че петима души, които работят в посолството, са помолени да напуснат страната в резултат на дейности, които са несъвместими с Виенската конвенция за дипломатическите отношения", се казва в изявлението, цитирано от АФП.
Припомняме, че Швеция изгони трима руски дипломати през април миналата година след началото на руската инвазия в Украйна.
ОЩЕ: Австрия изгони четирима руски дипломати
Още: Мицкоски: Думата на Орбан тежи, разчитам на Унгария за евроинтеграцията на Скопие
Още: Орбан обвини държави от ЕС за бавната евроинтеграция на Северна Македония
По-рано този месец Норвегия заяви, че експулсира 15 служители на руското посолство, които според външното министерство са служители на разузнаването, действащи под прикритието на дипломатически позиции. Това бе последното от поредицата експулсирания от страна на западна държава, откакто Москва нахлу в Украйна.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гърция е загрижена за византийските паметници в Йерусалим (СНИМКА)
Още: AI на Мъск предсказа затвор за Зеленски (ВИДЕО). Украинците не останаха длъжни (СНИМКИ)