Един от най-успешните български режисьори в чужбина – Иван Пантелеев, се завръща след 20-годишно отсъствие на родната театрална сцена. Той ще постави на Голямата сцена на Народния театър "Иван Вазов" прочутата пиеса на Максим Горки "Дачници", която Панталеев интерпретира под името "NEOДАЧНИЦИ".
Още: "Боже мой" на Народния театър е сред най-добрите спектакли на малки европейски езици
Още: Издигат паметна плоча на Юлия Огнянова пред дома ѝ в София
Пантелеев завършва Театрална режисура в НАТФИЗ, след което реализира проекти в София, Рига, Авиньнон, Щутгарт, Цюрих, Люцерн и др. В Германия е режисьор в две от най-легендарните театрални пространства в Берлин – Дойчес театър и Фолксбюне. През 2016 г. постановката му "В очакване на Годо" с участието на Самуел Финци беше представена и пред българска публика като част от платформата "Световен театър в София".
Пантелеев споделя, че почти не познава актьорите, с които ще работи – а подборът му наистина включва едни от най-изявените имена от сцената на Народния театър. Той разкри, че за да подбере актьорите, всяка седмица ходил по няколко пъти на театър и така се спрях точно на тези актьори. В "NEOДАЧНИЦИ" ще видим: Юлиан Вергов, Владимир Карамазов, Иван Юруков, Теодора Духовникова, Радена Вълканова, Александра Василева, Стефания Колева, Дарин Ангелов, Деян Ангелов, Христо Петков, Николай Урумов И Рашко Младенов.
Още: Илюзионистът Дани Белев за Actualno.com: Магията е преживяване, а не просто трик
Още: Стендъп смях за 8 март: Петя Кюпова и Comedy Club Sofia представят "Некоректна" (ВИДЕО)
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Кралският национален балет на Грузия" с грандиозни спектакли в България
Още: "Последна стъпка" на Йордан Славейков с първа репетиция в Народния театър
Написана през 1904 г., "Дачници" на Максим Горки не е нито трагедия, нито комедия. Жанровото й подзаглавие е "сцени", а ние най-често я възприемаме като драма, в която по думите на един от героите "никой няма да умре". Всички остават живи, но за някои животът е тежко бреме, а за други продължение на търсенето на "пътя към по-добър живот".