Бивш наемник от чеченския отряд "Ахмат", станал известен през 2022 г. с участието си в изтезанията, кастрацията и убийството на украински военнопленник, сега се оплаква, че бил измамен от руските власти в Република Тува.
Още: Немското разузнаване: През 2030 г. Русия подготвя нападение срещу НАТО
Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)
За случая с кастрацията и убийството можете да си припомните: Азов: Започваме лов на замесените в масовото убийство на украинските военнопленници в Еленовка
Според Очур-Суге Монгуш участъците земя, които били предоставени от правителството безвъзмездно на участници във войната срещу Украйна, не стигали до тях, защото били разпродавани от администрацията. това съобщи телеграм каналът ASTRA, позовавайки се на InformNapalm.
Още: За 2 млрд. долара: Полша договори със САЩ логистична поддръжка за "Пейтриът"
Още: Невидимите слабости в стабилната система на Путин
Освен това държавните служители унижавали ветераните от войната, като им предлагали непрестижна работа - примерно да се грижат за възрастни хора, заявил Монгуш, давайки пример със свой приятел. Да се ходи от апартамент на апартамент, за да се сменят памперси, за него било унизително.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Втори път за два месеца: Обща стачка блокира Белгия
Още: В синхрон с Путин: Главната прокуратура на Русия иска изваждане на талибаните от списъка с терористи