Руските служби са получили нареждане да ликвидират пилота, който се предаде на Украйна с хеликоптера си

02 октомври 2023, 14:26 часа • 119989 | прочитания

Руското разузнаване е получило заповед да ликвидира пилота Максим Кузминов, който през август тази година се предаде заедно с хеликотера си Ми-8 на украинските сили. Това стана ясно от предаването "Вести недели" по държавния телевизионен канал "Россия 1".

Още: Зеленски: Има данни, че Русия е използвала севернокорейска ракета за удара по Киев (СНИМКИ)

Още: Русия атакува Харков, дрон изпепели храм в Белгородска област (ВИДЕО)

В ефира на предаването бяха показани кадри с офицери от разузнаването със скрити лица зад маски, които казват пред камерата, че нареждането вече е получено и е само въпрос на време да бъде изпълнено. "Ще го намерим и накажем с цялата строгост на закона за предателството, до съда няма да доживее".

ОЩЕ: 500 хил.долара: Руският пилот, който се предаде с хеликоптера си, разказа за възнаграждението си (ВИДЕО)

ВИДЕОТО може да гледате в Телеграм ТУК.

Още: Великобритания се отказва от идеята да изпрати миротворци в Украйна?

Още: Путин видя шанс в търговската война да укрепи икономиката на Русия

От руския правозащитен проект Gulagu.net предполагат, че руснаците едва ли ще "кацнат в Киев" заради тази мисия, а е по-вероятно да се опитат да подкупят някой в Украйна, който да пробва да убие руския пилот. От репортажи на украинската страна вече стана ясно, че на Кузминов в Украйна е осигурена защита.

ОЩЕ: Наплив: Украинското разузнаване каза колко руснаци искат да се предадат след историята с Ми-8

Още: След като съд блокира решението за анулиране на вота: Бурни реакции в Румъния

Още: Фон дер Лайен: Подготвяме план за прекратяване на вноса на руски изкопаеми горива

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес