Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Руски депутат окачестви Порошенко като "вожд на туземците"

27 февруари 2019, 16:17 часа • 1274 прочитания

Депутатът от Държавната дума (долната камара на руския парламент) Руслан Балбек нарече срещата на украинския президент Петро Порошенко със специалния представител на САЩ за Украйна Кърт Волкър на борда на американския разрушител "Доналд Кук" "посещение на вожда на туземците".

Още: "Алтернатива за Германия": Какво мислят германските фирми

Още: Огнян Минчев: Европа може да е първата жертва на новата доктрина на САЩ

"Това беше в разбирането на американците посещение на вожда на туземците, за да засвидетелства своята почит на големия бял господин.

В същото време той беше готов да предаде част от територията и половината от населението в робство в замяна на стъклени мъниста и парчета от красиви дрънкулки", коментира иронично Балбек в интервю за "Известия".

На свой ред членът на комисията по отбрана и сигурност към Съвета на федерацията (горната камара на руския парламент) Франц Клинцевич, коментирайки разговорите на Порошенко с Волкър, нарече събитията "театрален спектакъл".

Още: Светът съществува, за да бъде разделен: Тръмп и Путин споделят общ светоглед

Още: Украйна: Има критични ресурси на стойност 350 млрд. долара в окупираната от Русия територия

Срещата на украинския президент Петро Порошенко със специалния представител на САЩ за Украйна се проведе на 25 февруари на борда на кораба "Доналд Кук", който в момента се намира в пристанището на Одеса.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес