Руската армия загуби още един боен хеликоптер Ка-52 "Алигатор" (СНИМКА)

13 ноември 2024, 10:18 часа • 1786 | прочитания

На 7 ноември FPV дрон на украинските въоръжени сили е ударил руски хеликоптер Ка-52 "Алигатор". В резултат на това пилотът е загинал, а навигаторът е оцелял, съобщи руският пропагандист Кирил Фьодоров, който започна събиране на средства за семейството на пилота.

Още: Да е близо до Вучич: Разследват Додик за луксозна вила

Още: Нови данни за огромен брой убити руски войници, дадоха на Тръмп хитър план за натиск спрямо Путин (ОБЗОР-ВИДЕО)

Информацията за свалянето на Ка-52 се появи за първи път миналата седмица в т.нар. Z-канали, свързани с Военновъздушните сили на Русия.

Още: Руски хеликоптер Ми-24 подпален в Подмосковието: ГУР показа ВИДЕО

Името на загиналия пилот вероятно е Иля Носков - некролозите му бяха публикувани в обществени групи в Балаково (Саратовска област). Според Z-блогъра Фьодоров загиналият пилот на Ка-52 е оставил съпруга и малка дъщеря.

Още: Русия с унищожителна атака по Днипро, градът е в пламъци (СНИМКИ и ВИДЕО)

Още: "Не за първи и не за десети път разказа за СВО": "Комерсант" за Путин

Колко Ка-52 е загубила Русия?

Според OSINT проекта Oryx (който работи с информация от публични източници) Русия е загубила най-малко 62 хеликоптера Ка-52 "Алигатор" по време на инвазията си в Украйна, започнала през февруари 2022 г.

Още: Украинците се похвалиха, че са свалили два руски хеликоптера Ка-52 (ВИДЕО и СНИМКА)

Още: ООН отхвърли идеята на Путин за временна администрация в Украйна

Още: Кратък срив: Проблеми в X (Twitter) лишиха потребителите от достъп до платформата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес