Русия вдигна километрична ограда между Крим и Украйна

29 декември 2018, 08:20 часа • 6803 | прочитания

Русия завърши строежа на ограда в рамките на 60 километра по границата си с Украйна. Първият заместник-председател на парламента на Крим, Ефим Фикс, обясни защо е била издигната ограда на границата с Украйна. Според него бариерата значително ще повиши нивото на сигурност на Крим.

Още: Ден преди националния протест: Вучич нареди арести на "лица, готвещи преврат"

Още: Взрив разтърси военен полигон в Русия след удар с дрон (ВИДЕО)

"Съгласен съм с депутата от Държавната Дума от региона на Крим Михаил Шеремет. Той нарече необходима мярката и подчерта, че ще защити полуострова от саботьори и контрабандисти", каза Фикс

По-рано пресслужбата на отдела за граничен контрол на кримското погранично управление на ФСБ заяви пред РИА Новости, че работата в северната част на полуострова по изграждането на многокилометрова бариера е завършена.

Дължината на съоръжението е повече от 60 километра. По него има няколкостотин сензори за различни видове действия, както и системи за видеонаблюдение на терена през нощта. На границата са монтирани и два сигнализационни комплекта с вибрационни и радио-радиационни сензори.

Още: Руски войник от Суджа за изцепка на Тръмп: "Казаха ни да не закачаме украинците" (ВИДЕО)

Още: Украински вицепремиер каза докъде стигна споразумението със САЩ за минералите

РИА отбелязва, че същите системи за гранична охрана са разположени на север от Русия и в Далечния изток, "както и в райони с най-изострена обстановка".

Снимка: Архив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес