Русия разположи над 180 000 войници на два големи фронта

04 юли 2023, 06:06 часа • 14838 | прочитания

Русия е разположила над 180 000 военнослужещи на двата основни източни фронта, съобщи говорителят на източната групировка на украинските въоръжени сили Серхий Череватий, съобщи "Укринформ".

Още: Да е близо до Вучич: Разследват Додик за луксозна вила

Още: Нови данни за огромен брой убити руски войници, дадоха на Тръмп хитър план за натиск спрямо Путин (ОБЗОР-ВИДЕО)

"Повече от 180 000 руски военнослужещи са разположени в цялата зона на отговорност на Източната група въоръжени сили. Фронтът Лиман-Купянск е по-дълъг, поради което врагът концентрира силите си там", заяви Череватий, като добави, че в момента на направлението Лиман-Купянск има "над 120 000 вражески войници".

Череватий я нарече "доста мощна групировка". По думите му тя включва "въздушно-щурмови и механизирани части, териториални сили" и новите щурмови роти "Буря Z", в които по думите му се набират хора с криминални досиета.

Череватий заяви, че на фронта в Бахмут има около 50 000 руски военнослужещи.

Още: Русия с унищожителна атака по Днипро, градът е в пламъци (СНИМКИ и ВИДЕО)

Още: "Не за първи и не за десети път разказа за СВО": "Комерсант" за Путин

Градовете Лиман и Купянск се намират на около 100 км един от друг, северно от Бахмут на източния фронт на Украйна.

Междувременно Хана Маляр, заместник-министър на отбраната на Украйна, съобщи за чести сблъсъци край Бахмут. "Ситуацията се променя много бързо", написа Малиар в публикация в Telegram. "Контролът върху едни и същи позиции може да бъде загубен и възстановен два пъти на ден".

Генерал Олександър Сирски, командир на украинските сухопътни войски, потвърди коментарите на Малиар в интервю за украинския онлайн вестник "Украинска правда", предава БГНЕС. 

"Противникът се опитва да прехвърли частите си на най-застрашените направления от контраатаки, опитвайки се да дестабилизира ситуацията, да причини загуби на Украйна и да наруши логистиката на отбранителните сили", каза Сирски, добавяйки, че "заплахата от настъпателни действия на противника от страна на Бахмут в посока Часив Яр остава".

Още: Джей Ди Ванс кацна в Гренландия

Още: Ердоган, Имамоглу и големите страхове за Турция: Говори Тайфур Хюсеин (ВИДЕО)

Часив Яр се намира на около 15 км западно от Бахмут.

Сирски отбеляза, че руснаците "отчаяно се придържат към позициите и опорните пунктове, които някога са били заети от "Вагнер".

ОЩЕ: Лидерът на Либерално-демократическата партия на Русия призовава за професионална армия от 7 милиона войници

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес