Руският президент Владимир Путин заяви, че "безпрецедентният политически и санкционен натиск" на Запада върху Русия и Беларус ги тласка да ускорят „обединителните процеси". Това той каза на Форума на регионите на Русия и Беларус, цитиран от „Настоящее время“.
Още: Феминистът, който много обичаше жените: гениалният Пучини
Още: В Русия: Заплатите растат, пенсиите падат
„В края на краищата заедно е по-лесно да се минимизират щетите от незаконните санкции, по-лесно е да се овладее производството на търсените продукти, да се развият нови компетенции и да се разшири сътрудничеството с приятелските страни“, изтъкна той.
По думите му двете страни обмислят стартирането на „обещаващи програми, насочени към индустриално и технологично обновление“, разширяване на „взаимодействието във високотехнологичната сфера“, селското стопанство и „доставянето на торове и храна на световните пазари“.
Путин не пропусна да заяви, че Русия и Беларус са и инвестиционни партньори. По размер на инвестициите в беларуската икономика Русия държи първото място с над 4 млрд. долара капиталовложения и около 2500 компании с руско участие.
Още: Гренландия се топи по-бързо, отколкото си мислим
Още: Украйна има по-добър вариант от НАТО, а Путин няма да пречи? (ОБЗОР - ВИДЕО)
Припомняме обаче, че въпреки твърденията на Русия, че не среща никакви проблеми покрай западните санкции, в действителност нейната икономика и на първо място военната промишленост и високоточното машиностроене са сериозно засегнати. Заради наложените ограничения от Запада те останаха без полупроводници, които спешно трябва да бъдат осигурени за производството на широка гама продукция. Друг отрасъл, който сериозно пострада от санкциите, е авиацията. Според доклад на Министерството на търговията на САЩ до 2025 г. Русия няма да може да експлоатира до две трети от търговските си самолети, произведени от западни компании. ВИЖТЕ ЗАЩО.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Палят и рушат: Руските пенсионери не спират, телефонните измами работят (ВИДЕО)
Още: Защо някои страни препоръчват да държим пари в брой вкъщи?