Няколкостотин души се събраха пред Министерството на строителството в Белград, за да протестират срещу инцидента в Нови Сад, при който 14 души загубиха живота си, а трима бяха тежко ранени при срутването на бетонната козирка на жп гарата, съобщава македонската медия "24 Инфо".
Още: Как ще се завърти рулетката на войната в Украйна? Анализ на журналисти
Искат оставката на строителния министър
Протестът продължи пред сградата на правителството на Сърбия, където активисти отново заявиха, че строителният министър Горан Весич има време до вторник да подаде оставка, опълва TRN. ОЩЕ: Срути се входът на жп гарата в Нови Сад, има пострадали (ВИДЕО)
Оставиха "кървави следи"
Някои от протестиращите боядисаха ръцете си в червено, като искаха символично да кажат на властите, че "ръцете им са окървавени".
Протестиращите казаха, че днес протестът се провежда в Белград, защото Нови Сад е в траур, но че от вторник Нови Сад ще реши как ще се държи останалата част от Сърбия. ОЩЕ: Вучич за трагедията в Нови Сад: Ще търся политическа и наказателна отговорност
Още: Не се отказва от президентския пост: Марин Льо Пен ще обжалва присъдата
Още: Зеленски не планира да "кляка" на Тръмп за скандалното споразумение за минерали
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 4 месеца, но в Грузия няма спокойствие: Протест до дупка
Още: Пропаганда в училище: Женете се и забременявайте бързо - ново мото от Изток