Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

При кибератака: Откраднаха данните на служители на нидерландска полиция

03 октомври 2024, 06:19 часа • 786 прочитания

Данните за контакт на целия личен състав на нидерландска полиция са били откраднати при кибератака, съобщиха нидерландски официални представители, цитирани от ДПА.

Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

Кой стои зад атаката?

Според разследването, проведено от тайните служби и службите за сигурност, е „много вероятно“ чужда държава да стои зад хакерската атака, при която са откраднати данните на всички 65 000 служители на нидерландската полиция, заяви пред парламента министърът на правосъдието Дейвид ван Уел.

ОЩЕ: Нидерландия готова с нови антимиграционни мерки

Миналата седмица стана ясно, че хакери са получили достъп до данните за контакт на всички служители на полицията, като са проникнали в полицейски компютър. Данните са включвали имена, имейл адреси, телефонни номера и в някои случаи - лична информация.

Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София

Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници

От години разузнавателните служби и службите за сигурност на Нидерландия предупреждават за увеличаване на кибератаките, извършвани от държави като Китай, Русия и Иран.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес