Премиерът на Молдова: Русия има вариант да превземе летището в Кишинев и да прехвърли свои войски

21 февруари 2023, 18:15 часа • 3986 | прочитания

Русия разработва няколко варианта за сваляне на правителството в Кишинев. Един от тях е чрез установяване на контрол над летището в столицата Кишинев, за да прехвърли свои войски на молдовска територия. Това каза премиерът на Молдова Дорин Речан като добави, че данните, с които разполага, потвърждават по-рано предоставената информация от украинското разузнаване и президента Зеленски, съобщи Moldova1.

Още: В подкрепа на Екрем Имамоглу: Опозицията в Турция готви нов митинг

Още: САЩ са готови на огромна отстъпка за Путин: Руски Крим и вдигане на санкции, за да има мир (ОБЗОР - ВИДЕО)

"Има няколко сценария за дестабилизация. Те включват няколко елемента, включително този, който споменахте за летището, цитирайки думите на президента Зеленски", допълни Речан.

ОЩЕ: Мая Санду: Русия има план да смени законната власт в Молдова

Той увери, че силите за сигурност на Молдова са готови да устоят на подобни опити на Русия и отбеляза, че целта на правителството е мирът и стабилността в страната, включително в региона на Приднестровието, който е под контрола на руските сили.

Още: Опит за масово бягство на руски войници (ВИДЕО)

Още: Тревога: Най-големите залежи на литий в Европа са в Украйна - кой ще ги добива?

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес