Португалия отменя извънредното положение

28 април 2021, 01:40 часа • 1727 | прочитания

Извънредното положение заради COVID-19 в Португалия ще бъде отменено в петък. Това съобщи президентът Марселу Ребелу де Соуза, цитиран от Ройтерс.

Още: Още нови изтребители: Швеция е военен Дядо Коледа за Украйна (ВИДЕО)

Още: 8000 мъже и жени затворници в редиците на украинската армия и напливът не спира

Агенцията отбелязва, че решението се взема в момент, когато броят на инфекциите бележи рязък спад и страната се готви допълнително да смекчи строгия локдаун, наложен преди повече от три месеца. "Без извънредно положение е необходимо да поддържаме или да предприемем всички основни мерки, за да предотвратим регрес", заяви Де Соуза в телевизионно обръщение.

Португалия ще премине в положение на "бедствие", което все още ще позволява на правителството да налага някои мерки за намаляване на риска от инфекциите, но правилата, които може да въведе са поограничени и оправдани. "Ако е необходимо няма да се поколебая отново да въведа извънредно положение", допълни президентът.

Португалия, която е с население от малко над 10 милиона души, е регистрирала до момента 834 991 случая на коронавирус. 16 970 от тях са починали след заразяване до момента, припомня 24 часа.

Още: Старата дама НАТО е травмирана от Тръмп. Кошмарен сценарий за Източна Европа

Още: Като убийството на Евгения: Откриха тялото на италианска студентка в куфар (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес