Украинската ПВО унищожи 30 от 38 руски ракети на 8 юли след масираната руска атака, в която загинаха цивилни граждани, а броят на ранените расте.
Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин
Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица
Това съобщи командващият ВВС на Украйна генерал-лейтенант Микола Олешчук в Telegram.
Още: Украйна показа с каква ракета Русия извърши зверството в детската болница (ВИДЕО)
"Около 10 часа сутринта противникът нанесе комбиниран ракетен удар по Украйна с ракети с въздушно, морско и наземно базиране", се посочва в съобщението.
Още: WSJ: Путин може да прилъже Тръмп да си поделят Украйна и засилва военните връзки с Китай
Ген. Олешчук цитира подборно предварителните данни, според които руските военнопрестъпници са изстреляли 38 различни ракети.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Избори: Комунизмът в Германия тръгна напред срещу "Алтернатива за Германия"
"Поредна терористична атака срещу мирни градове. Украйна е в траур. Съболезнования на близките на жертвите и пострадалите", пише генералът.
"Светът трябва да реагира остро на това престъпление. И не трябва да се обсъжда дали е възможно да се нанасят удари по военни обекти на територията на Русия. Ще отмъстим за всеки украинец", се казва още в съобщението.
Още: Тръмп все повече се облизва за богатствата на Украйна, скоро очаква споразумение
Още: Великобритания готви нов пакет от военна помощ за Украйна