За нов случай на разстреляни от руснаците предали се украински войници в нарушение на всички международни конвенции съобщи украинската прокуратура, която е поела разследването на случая.
Още: "Ето ви примирие": Единствената руска рафинерия на Черно море гори след атака с дронове (ВИДЕО)
Още: Русия атакува Харков, има пострадали (ВИДЕО)
Поредното руско зверство е станало при Клещеевка, а видеото с разстрела на невъоръжените военни бе разпространено на 9 февруари.
Донецката областна прокуратура е започнала досъдебно производство по разследване на убийството в нарушение на законите и обичаите на войната, се казва в съобщението на прокуратурата.
Още: Оценки: Украйна е загубена без помощ от САЩ. Проблеми в Русия с военното производство (ВИДЕО)
Още: САЩ възстановяват доставките на ключово за Украйна оръжие (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.03.25 - Какви са сценариите за мир в Украйна?
На видеозаписа, заснет от руски дрон, е записано как, по всяка вероятност, командирът на руската част нарежда по време на щурма на украинските окопи да не се вземат пленници. Единият от украинските бойци, който излиза от окопа с вдигнати ръце, е застрелян, а след това руснаците хвърлят граната в окопа и убиват и втория защитник.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори
"Убийството на военнопленници е грубо нарушение на Женевските конвенции и се класифицира като тежко международно престъпление", припомнят от украинската прокуратура.
Още: Киев: Ако имаше украински военнопленници на сваления Ил-76, Лавров щеше да е оревал вече целия ООН
Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)