Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Нов мигрантски натиск над Лампедуза

02 юни 2020, 22:30 часа • 2204 прочитания

Броят на пристигналите на италианския остров Лампедуза мигранти отново започна да расте. Днес бреговата охрана е прихванала лодка със 77 мигранти на борда, между които 16 непълнолетни, Властите са откарали лодката до острова, а по-късно са локализирали още един плавателен съд със 70 мигранти, пише австрийският сайт „ое24”.

Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

В понеделник 17 мигранти, основно от Тунис и Кот д'Ивоар, акостираха направо на острова. Преди това на острова пристигнаха 95 тунизийци, сред които 9 непълнолетни, които бяха откарани в Сиракуза и Сицилия.

Два карантинни кораба за мигранти пристигнаха до бреговете на Сицилия, за да помогнат за облекчаването на приемните центрове. На борда на корабите и в различни центрове в Сицилия са поставени под карантина около 450 бежанци, които трябва да останат там в продължение на две седмици.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес