Министрите на 13 държави от ЕС осъдиха „нарушаването на международните норми“ на оспорваните парламентарни избори в Грузия. Членките на блока определиха изборите като „несъвместими със стандартите, които се очакват от кандидат за членство в ЕС“, предаде БГНЕС.
Още: Голям пожар срина със земята детска градина (ВИДЕО)
Още: Москва отново плаши с ядрено оръжие, Шойгу прогнозира Трета световна война
„Международните наблюдатели съобщиха за нарушения по време на предизборната кампания, както и в деня на изборите“, заявиха министрите на европейската интеграция от страни, сред които Германия, Франция и Нидерландия.
Още: Заради изборните манипулации : Хиляди грузинци протестират в Тбилиси (ВИДЕА)
„Осъждаме всички нарушения на международните норми за свободни и честни избори“, добавиха министрите.
Още: Ръководител в НАТО пристига на Балканите
Още: Шофьор уби 12-годишно момиче на тротоара
Те също така критикувах преждевременното посещение на унгарския министър-председател Виктор Орбан в Грузия в подкрепа на управляващата „Грузинска мечта“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Журналист: Войната няма да спре със смъртта на Путин, Русия иска да унищожи света (ВИДЕО)