55 души са починали от коронавирус в Италия през последното денонощие. С тях общо смъртните случаи в страната вече са 33 530.
Още: Американски конгресмен изпрати от фронта лично послание до Путин (ВИДЕА)
Още: Сирски: Спряхме руската армия на границата между Курска и Сумска област
Новозаразените са 318 спрямо 178 вчера. Общо заразените в страната от началото на епидемията възлизат на 233 515. От новите случаи на зараза 187 са в северната област Ломбардия. Засега в Италия с активна зараза са 39 893 души, а в интензивни отделения са 408 души. Възстановили се от началото на епидемията досега са 160 092 души. 2,477 милиона души са били тествани.
От утре Италия отваря границите си за пътници от други страни и разрешава без ограничения пътуванията между областите, което породи безпокойство у някои областни управители от нова вълна на заразата. От утре подновяват работа и всички италиански летища.