Следственият комитет на Русия обяви на 20 септември, че американският гражданин Ръсел Бентли, който загина през април в Донецк в Източна Украйна, е бил измъчван до смърт от военнослужещи от руската армия.
Още: В подкрепа на Екрем Имамоглу: Опозицията в Турция готви нов митинг
Идентифицирани са всички замесени в убийството на Бентли с позивна "Тексас", който воюваше в т.нар. Донецка народна република (ДНР) на страната на руснаците и през пролетта на тази година внезапно изчезна.
Руският Следствен комитет е установил четиримата руски войници, които са изтезавали и били мъжа, а след смъртта му са взривили колата му с неговите останки, за да прикрият престъплението, сатва ясно от съобщение в официалния телеграм канал на органа.
Още: Оп, грешка: Проруски сепаратисти убили американски путинист, твърди жена му*
Още: Опит за масово бягство на руски войници (ВИДЕО)
Още: Тревога: Най-големите залежи на литий в Европа са в Украйна - кой ще ги добива?
Ръсел Бентли бе американски доброволец, който живееше в ДНР от 2014 г., бе получил руско гражданство и служеше в батальона "Восток".
Още: Ал Кайда заплашва със смърт принц Хари, той поиска полицейска защита
Още: След гостуването на Зеленски забраниха да се лети над имението на крал Чарлз III (СНИМКИ)
Снимка: Telegram
Роденият в щата Тексас 64-годишен бивш лесовъд се бе присъединил към ръководените от Москва проруски сепаратисти по времето, когато те току-що бяха влезли в конфликт с украинските сили. Бентли се е сражавал заедно с тях до 2017 г., а след това е останал в Източна Украйна, като се е поставил в услуга на държавните руски медии и по-специално на "Спутник".
Още: Увенча ли се с успех мисията на Мелони да покори с чар Тръмп (СНИМКИ)
Още: Некадърност: Захарова се саморазкри с лъжа за Суми (ВИДЕО)
Според една от версиите убийците са го сметнали за "западен шпионин".
Част от окупираната ДНР остана на сухо: Блокираха им водопровода