След като британският премиер Тереза Мей реши да обяви график за оттеглянето си, претендентите вече се борят за поста й.
Ето списък на основните и потенциални наследници:
Борис Джонсън
Бившият кмет на Лондон, "Борис" или "Бойо", потвърди, че "разбира се" ще участва във всяко едно предстоящо състезание за ръководния пост, изненадвайки малцина в Уестминстър.
Ключова фигура в кампанията за Брекзит през 2016 година, неговата кандидатура за висшия пост се провали, след като съюзникът му Майкъл Гоув оттегли подкрепата си в последната минута.
Мей назначи Джонсън за външен министър, но той бързо привлече вниманието по погрешни причини, включително и заради поредица от дипломатически гафове. Борис Джонсън стана все по-неудобен за правителствената стратегия за Брекзит, преди да подаде оставка през юли.
Харизматичен и популярен сред обикновените консерватори, той поддържа обществения си имидж, като пише ежеседмична статия във вестник The Daily Telegraph.
Но 54-годишният ексцентрик също спечели много врагове в партията си заради поведението си. Той се раздели с втората си съпруга през септември и има нова приятелка. Наскоро Джонсън отслабна и отряза русата си коса.
Джеръми Хънт
Външният министър подкрепи оставането в Европейския съюз на референдума през 2016 година, но беше изключително критичен към това, което той нарича "арогантен" подход, предприет от Брюксел.
Бивш бизнесмен, който говори свободно японски, той е последователен политик, оглавявайки Националната здравна служба в продължение на шест години по време на финансовата криза.
Хънт замени Джонсън като дипломат номер едно на Великобритания миналата година. Той е спокоен и внимателен, дори и под обстрел и критики, а постепенно неговата сила и влияние в кабинета нарастват.
52-годишният политик е дал сигнал, че има намерение да се кандидатира за премиер, и както и няколко други претенденти за поста, наскоро покани неделен вестник в дома си за интервю.
Доминик Рааб
Пламенен евроскептик с черен колан по карате, 45-годишният политик бързо се изкачи по министерската стълба след като се присъедини към правителството през 2015 година при бившия премиер Дейвид Камерън.
Той подкрепи Брекзит и беше назначен за министър на правосъдието в новия кабинет след референдума през 2016 година.
Рааб беше министър по Брекзит от юли до ноември 2018 година, когато се оттегли в знак на протест срещу сключената с ЕС сделка за напускане на Общността.
Оставайки извън правителството оттогава, той се води кампания през последните месеци, а според някои информации дори наема служители и дава интервюта на множество вестници.
Майкъл Гоув
Привърженикът на Брекзит Майкъл Гоув първоначално подкрепи кандидатурата на Борис Джонсън за премиерския пост през 2016 година, но в последния момент обяви намерението си да се кандидатира самият той, което доведе до загуба и на двамата.
"Каквато и да е харизмата, аз нямам такава", признава той за съревнованието за премиерския пост, в което социолози му отделят третото място.
Той беше назначен за министър на околната среда през юни 2017 година и остана в историята със серия от мерки в областта на екологичната политика.
Също толкова активен в предишния си съдебен и образователен опит, той е министър, който обича радикални нови политики.
След серия от оставки, 51-годишният е сред най-ревностните евроскептици, задържали се близо до правителствотона Тереза Мей.
Саджид Джавид
Бивш инвестиционен банкер и син на пакистански шофьор на автобус, 49-годишният Джавид е лицето на съвременната мултикултурна Великобритания.
В икономически либералното крило на Консервативната партия Джавид гласува Великобритания да остане в ЕС през 2016 година.
След като е назначен за министър на вътрешните работи през април 2018 година, той заслужи уважение към работата си след скандал във връзка с лечението на децата на карибските имигранти, известни като поколението на Windrush.
Неотдавна обаче в либералните кръгове той беше критикуван за лишаването от гражданство на тийнейджърка - майка, избягала от Великобритания, за да се присъедини към ИДИЛ.