Китайски и етиопски наемници оплюха руската армия (ВИДЕО)

20 януари 2024, 10:36 часа • 15163 | прочитания

Двама наемници – китаец и етиопец, които са се присъединили към руската армия във войната в Украйна явно с големи надежди и фанфари, споделиха в отделни видеа лошия си опит и буквално сринаха и без това помръкващата репутация на уж втората най-силна армия на света.

Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте

Още: Обяснено: Защо Черно море е толкова важно за Украйна и Русия?

Болен съм, искам вкъщи

Китайският наемник публикува видео, което буквално е като малък документален филм – как тръгва на война като част от руската армия, с договор, и с тържествени викове, че ако "го използват, ще спечелят".

Още: Предложение: Отнемат ти имуществото, ако публикуваш "фалшиви" новини за руската армия

Реалността – в Украйна китаецът се разболява, а няма адекватна медицинска помощ. Той твърди, че руските военни лекари не могат да го лекуват и че се е свързал с китайското посолство в Русия, но оттам не са поискали да му помогнат, защото доброволно се е присъединил към руснаците. Затова той моли за помощ сънародниците си – откъдето и да е, за да скъса военния си договор с руснаците и да се прибере:

Още: Проливен дъжд превърна в реки улиците на гръцки остров (ВИДЕО)

Още: Немското разузнаване: През 2030 г. Русия подготвя нападение срещу НАТО

Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)

Още: За 2 млрд. долара: Полша договори със САЩ логистична поддръжка за "Пейтриът"

Етиопски войник: Пращат лошо обучени на фронта

Другото видео е с пленен от украинската армия етиопски войник. Той обяснява, че също има договор с руското военно министерство, но му обещали, че ще служи в тил, а не на фронта.

Реалността – подписал е договор на 3 декември, 2023 година, заловен е на 7 януари, 2024 година т.е. светкавично е пратен на фронта:

Още: Невидимите слабости в стабилната система на Путин

Още: Втори път за два месеца: Обща стачка блокира Белгия

Още: Русия ще приема и криминално проявени чужденци в армията си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес