Руският следствен комитет издирва хакери, които са успели да пробият системата на "Ермитажа" и са публикували на информационните табла там кадри от военните престъпления на руската армия в Буча.
Още: Русия атакува Одеса с дронове (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 22.04.25 - Провалят ли се германските танкове в Украйна?
Клането в Буча, клането в Украйна: Светът води битка за истината с Русия
Случката е станала на 29 януари тази година, съобщава изданието "Фонтанка". То публикува официално изявление на управата на световноизвестния музей, в което се признава за хакерския пробив, но се добавя, че той бил бързо овладян. Ръководството на музея работи в сътрудничество с правоохранителните органи по случилото се, добавят от там.
Междувременно руският президент Владимир Путин отмени със свой указ сроковете за въвеждане на различни нива на опасност от терористична заплаха. По-рано нивото на терористична заплаха можеше да бъде определено за период от не повече от 15 дни. От пролетта на 2022 г. жълто ниво на терористична заплаха беше въведено в Белгородска област, Курска област, Севастопол, някои райони на Крим и Краснодарския край и т.н. Вече и при жълто ниво на терористична опасност ще може да бъдат проверявани автомобили.
Още: 63-та бригада от украинската армия търси татуисти и масажисти
Още: Американски конгресмен изпрати от фронта лично послание до Путин (ВИДЕА)
Пропагандната машина не спи: Кой и защо плаши българите с мобилизация за войната в Украйна? (СНИМКИ)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Сирски: Спряхме руската армия на границата между Курска и Сумска област
Още: Украйна успя да спечели пари от руски петролен танкер, задържан преди години