НАТО не може да потвърди съобщенията на украинските медии за участието на войници от КНДР във военния конфликт в Украйна. Това заяви генералният секретар на НАТО Марк Рюте на пресконференция в навечерието на срещата на министрите на отбраната на блока.
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво
Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин
Още: "Силен сигнал": Рюте обяви кога ще обсъдят плана на Зеленски в НАТО
„Нямаме потвърждаващи доклади, но смятаме, че КНДР вече подкрепя военните усилия на Русия в техническо отношение“, каза Рюте в отговор на въпроси на южнокорейски журналисти. Той също така призова Южна Корея да подкрепя по-активно Украйна.
Още: Русия е създала батальон със севернокорейци, те вече започнаха да бягат
Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица
Още: WSJ: Путин може да прилъже Тръмп да си поделят Украйна и засилва военните връзки с Китай
По-рано украинските медии, цитирайки Главното разузнавателно управление на Украйна, писаха, че Русия в Далечния изток обучава повече от 10 000 севернокорейски войници за участие в бойни действия. Президентът Володимир Зеленски също заяви, че има информация, че в Русия са прехвърлени военни от азиатската страна.
Още: Русия обучава над 10 000 севернокорейски войници в Далечния изток: Данни от украински източник
Още: Избори: Комунизмът в Германия тръгна напред срещу "Алтернатива за Германия"