Четирима български граждани от турски произход, включително две деца, са загинали при пожар в германския град Золинген, предаде турската частна телевизия НТВ.
Още: Дронове срещу руски рафинерии: В три области в Русия имаше атаки (ВИДЕО)
Още: Възстановяват поетапно тока в Испания и Португалия
Генералното консулство на Турция в Дюселдорф настоя за разследване и изясняване на естеството на вчерашния пожар във възможно най-кратък срок.
ОЩЕ: Огромен пожар: Гръцката област Месиния е в пламъци (ВИДЕО)
Трагедията
Още: "Пореден опит за манипулация": Зеленски отговори на обявеното от Путин примирие (ВИДЕО)
Още: Пламна нефтено депо в Новоросийск: "Дългият Нептун" ли го удари? (ВИДЕО)
Според информацията на НТВ огънят се е разгорял в четириетажна сграда в Золинген, при което са загинали четирима души от едно и също семейство, включително две деца, а деветима са пострадали.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 29.04.25 - Путин обяви ново примирие
Полицията посочи, че пожарът е възникнал по неизяснена засега причина в стара сграда в местния квартал Хьошайд. По данни на пожарната служба пламъците са се разгорели на втория етаж на сградата и са обхванали подпокривния етаж, където семейството е спяло.
НТВ и други турски медии напомнят в контекста на този случай за трагедията от 29 май 1993 г. в Солинген, Германия, когато четирима германски неонацисти подпалиха къщата на семейство от турски произход, в резултат на което загинаха петима членове на семейството.