Пожар обхвана архитектурно ценна сграда от школата по изкуства в Глазгоу за втори път за последните четири години, предаде Нова телевизия.
Още: Убити и много ранени след серия от руски ракети и дронове в Киев (СНИМКИ)
Още: Осъден кардинал иска да е част от конклава за избор на нов папа
Пламъците са обхванали сградата Макинтош, която беше в процес на възстановяване след пожар от май 2014 г. Няма данни за пострадали. С бедствието се борят над 60 пожарникари.
Сградата е била проектирана от архитекта Чарлс Рени Макинтош в края на XIX век и привлича по около 20 000 посетители годишно.
Huge fire rips through Glasgow School of Art for the second time in four years https://t.co/ulyq33DJUw pic.twitter.com/99jCPRoBMq
Още: "По-добре се притеснявайте за Владивосток": Полски министър с обръщение към Русия (ВИДЕО)
Още: Въздушна тревога в цяла Украйна, Киев отговори с атака по Крим (ВИДЕО)
— Daily Mail U.K. (@DailyMailUK) 16 юни 2018 г.
Британското правителство е готово да помогне финансово или по друг начин, заяви министърът за Шотландия Дейвид Мъндел, след като пожарът се разрасна.
Още: "Украйна ще защитава своите принципни позиции": Какво се случи на срещата в Лондон?
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 24.04.25 - Какво съдържа окончателното мирно предложение на Тръмп?
Няколко съседни имота, сред които концертната зала на британското музикално дружество, са понесли големи щети, а 120 пожарникари продължават да се борят с огъня.
Massive fire at Glasgow School of Art pic.twitter.com/VWZq4Ha7fM
Още: Напук на предупрежденията на Брюксел: Вучич ще присъства на парада на 9 май в Москва
Още: Ватиканът обяви 9-дневен траур: Ето кога започва
— claireymacd (@claireymacd) 16 юни 2018 г.
Първият министър на Шотландия Никола Стърджън заяви, че ситуацията е изключително сериозна. "Отново сме задължени на храбростта на нашите пожарникари и другите спешни служби. Мислите ми тази вечер са за безопасността за хората, но сърцето ми се къса за любимото Училище по изкуствата на Глазгоу", написа тя в Тwitter.
Снимка: Архив