"Не бих говорил за двоен стандарт, има разлики и това е правилно, в много отношения е така. Може да става дума за разлика в предлаганите храни. В крайна сметка пазарът е този, който решава какви продукти да бъдат продавани и какви не. Никой не е принуден да купува тези продукти." Това каза посланикът на Германия у нас Херберт Салбер по темата за двойния стандарт при храните в интервю за bTV.
Още: Кои звезди влизат в списъка с най-високи почести на Великобритания?
Още: Франция удари обекти на „Ислямска държава“ в Сирия (ВИДЕО)
По думите му България е изпълнила техническите критерии за Шенген и има много гласове, които казват,че страната ни трябва да бъде пълноправен член, но е факт, че това е и политически въпрос.
Посланикът допълни, че пътят на България към еврото е предначертан, но още не може да се определи точния ден, в който това ще се състои, "но в обозримо бъдеще и това ще стане."
От своя страна посланикът на Франция у нас Ерик Льобедел заяви, че "ние сме против Европа на две скорости, никой не може да възпрепятства страните да вървят по-бързо, да осъществят напредък. Никого не изключваме."
Още: Шолц осъди опита на Мъск да влияе върху изборите в Германия
Още: Украйна свали ракета "Кинжал", но не и руски и севернокорейски балистични ракети (ВИДЕО)
Посланикът отбеляза, че всички страни са добри дошли в областта на отбраната "и се радваме, че България е част от механизъм на засилено сътрудничество. Демагогията и лъжите не могат да излъжат народа и народите са интелигентни, Brexit не е приоритет - за нас това е ограничение."
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Подпалиха два влака край Москва (ВИДЕА)
Още: Мицкоски за ЧНГ: Пропусна "Северна", поздрави гражданите на Македония (ВИДЕО)
"България изпълнява по изключителен начин ролята да пази външната граница на ЕС. Тя трябва да бъде приета за член, за да функционира Шенген по-добре, защото в момента Шенген не функционира добре", допълни още френският посланик.
Припомняме, че престои подписването на нов договор за общи действия и по-голям ангажимент към европейската политика. Двете държави вече ще съгласуват и ще излизат със съвместни позиции по важни европейски и международни казуси.
Френският президент и германският канцлер ще подпишат новия договор на същата дата, на която преди 56 години е сключен историческият Елисейски договор за помирение и ново сътрудничество между двете държави след края на Втората световна война. Този път за място е избран германският град Аахен. Документът предвижда по-тясно сътрудничество за изграждане на европейския отбранителен съюз, общи позиции по политиките на европейския трудов пазар, на валутния съюз, опазването на климата, сигурността и борбата с тероризма. Предвиждат се и съвместни правителствени заседания.
Още: Турското разузнаване неутрализира един от лидерите на ПКК
Още: Гръцката столица посреща Новата година с безшумни фойерверки