Снежна буря продължава да вилнее в северната и в западната части на Германия, предаде АП. Това затрудни още повече движението на влаковете и предизвика стотици автопроизшествия.
Още: Докога "отломки от дронове" и "пожари": Соловьов крещи в ефир (ВИДЕО)
В град Мюнстер, който е сред най-тежко засегнатите места, огромното количество сняг по улиците попречи на линейките да стигат до адресите и доведе до спиране на градския транспорт.
По данни на полицията 28 души са пострадали по заледените пътища. В провинция Северен Рейн-Вестфалия ситуацията продължава да бъде тежка заради лошото време.
Германската метеорологична служба призова хората да не излизат навън, а бездомниците бяха настанени в приюти.
Още: „Който не храни армията си, храни нечия друга“: Говори експерт по сигурност
Още: Атака и взрив в руска рафинерия, голям пожар в Подмосковието взе жертви (ВИДЕО)
"Дойче бан" съобщи, че движението на влаковете по главните линии между Хамбург и Хановер, Берлин и западната част на страната е спряно заради натрупване на сняг.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: FT: За да си върне подкрепата на САЩ, Украйна е готова на частично прекратяване на огъня