Основателят на Telegram (Телеграм) Павел Дуров бе обвинен от френските съдебни власти в множество нарушения, свързани с приложението за съобщения, но му бе позволено да излезе на свобода, като му бе забранено да напуска страната.
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво
Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин
Още: Арестът на Дуров може да подкопае цялата система за командване на руската армия
Дуров беше освободен условно срещу гаранция от 5 млн. евро и при условие, че трябва да се явява в полицейски участък два пъти седмично, както и да остане във Франция, съобщи прокурорът на Париж Лаура Бекуо в изявление след продължилото няколко часа изслушване на двама разследващи магистрати. Обвиненията се отнасят до предполагаеми престъпления, включващи организирана група, включително „съучастие в администрирането на онлайн платформа, позволяваща извършването на незаконна сделка“, предаде БГНЕС.
Още: Майката на децата на Дуров води дело срещу него за побой над сина им (СНИМКИ)
Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица
Още: WSJ: Путин може да прилъже Тръмп да си поделят Украйна и засилва военните връзки с Китай
Дуров е обвинен и в отказ да предостави документи, поискани от властите, както и в „разпространение в организирана група на изображения на малолетни в детска порнография“, а също и в трафик на наркотици, измама и пране на пари. Той е застрашен от поне 10 години затвор.
Още: Избори: Комунизмът в Германия тръгна напред срещу "Алтернатива за Германия"
Още: Дуров е доставен в съда от френската жандармерия в конвой от най-малко 6 коли (ВИДЕО)
Pavel Durov, released from custody after a trial, and banned from leaving France, disappeared without any comments. pic.twitter.com/3wjncqAJOe
— WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated) August 28, 2024
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кипър продължава да е в плен на студа
Още: Тръмп все повече се облизва за богатствата на Украйна, скоро очаква споразумение
Прокурорът заяви, че френските съдебни органи са били уведомени за „почти пълната липса на отговор“ от страна на Telegram на исканията на властите и са започнали първото разследване през февруари 2024 г.