Финландската агенция за безопасност на храните започна да разпръсква ваксина срещу бяс на югоизточната си граница с Русия. Целта е да се предотврати разпространението на болестта сред дивите животни в страната.
Още: Нови палежи днес на автомобили Tesla в Берлин
Още: Накъде отиват финансите на Гърция? Мицотакис повиши гръцкия финансов министър
Ваксината представлява брикет примамка с размери няколко сантиметра, съдържащ и ядлива маса, съобщава местното издание Yle. Примамките ще се разпръскват от самолет в продължение на месец.
Припомняме, че по тази граница Финландия започна и изграждането на ограда, тъй като там рискът от нелегална имиграция е най-висок. Първият 3-километров тестов участък беше издигнат близо до граничния пункт Иматра и е на стойност 6 милиона евро. Изграждането на цялата 200-километрова ограда може да отнеме 3-4 години, а цената й вероятно ще е около 143 милиона долара, според информация на Reuters.
Още: Исторически скандал: Съдия на ООН осъден за съвременно робство (ВИДЕО)
ОЩЕ: Финландия арестува руски неонацист, сражавал се срещу Украйна - може да го предаде на Киев