Финландският министър на околната среда и климата Кай Мюккянен планира да предложи изменения в законодателството, които да забранят вноса на руски втечнен природен газ, съобщава регионалната информационна служба Uutissuomalainen.
Още: Американски конгресмен изпрати от фронта лично послание до Путин (ВИДЕА)
Още: Сирски: Спряхме руската армия на границата между Курска и Сумска област
Още: Гърция е напът да скъса с "Газпром"
Отбелязва се, че той възнамерява да представи такава идея във връзка с прилагането на новия пакет от мерки на ЕС за газовия пазар.
„Пакетът ще включва клауза, предвиждаща забрана, която държавите-членки могат да въвеждат по свое усмотрение. По естествен начин тя може да бъде въведена във финландското национално законодателство“, съобщава Uutissuomalainen, цитирайки думите на министъра.
Още: Украйна успя да спечели пари от руски петролен танкер, задържан преди години
Още: Най-видната пропагандистка на Путин тръгна да се бие в Украйна, но почти (ВИДЕО)
Още: Германците вече не се боят, че ще мръзнат без руския газ. Ето защо
Службата отбелязва, че според Мюккянен забраната за внос на втечнен природен газ от Русия във Финландия може да бъде въведена в рамките на няколко години, след като бъде приет пакет от мерки за развитие на газовия пазар на ЕС. Министърът също така изрази надежда, че преговорите по пакета от санкции ще приключат до края на 2023 г.
Още: Разярен бик разби оградата и нападна множество хора (ВИДЕО)
Още: Путин призна, че руски ракети са ударили граждански цели в Суми и Кривой Рог (ВИДЕО)
Финландската държавна компания Gasum продължава да внася в страната втечнен природен газ от Русия. Вносът на руския тръбопроводен газ беше спрян през май 2022 г., когато Gasum отказа да плаща за доставките в рубли.
Още: Руски съд счупи тъпомера с милиардна глоба за полска компания заради решение на Путин
Още: Украйна е готова при ядрена атака да използва израелска спешна терапия
Още: Стана ясна причината за смъртта на папа Франциск