Европейският съюз замразява финансовата подкрепа и сътрудничеството в областта на сигурността с Нигер, съобщи БНР. Мярката влиза в сила незабавно.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
Военната хунта в африканската държава свали от власт президента Мохамед Базум, а генерал Абдурахман обяви, че е новият ръководител на Националния съвет за съхранение на отечеството.
От Брюксел заявиха, че не признават новото военно ръководство на Нигер.
По-рано американският държавен секретар Антъни Блинкън проведе телефонен разговор с отстранения Базум и го увери, че САЩ ще работят, за да осигурят пълното възстановяване на конституционния ред в страната. Блинкън е разговарял по въпроса и с френския министър за Европа и външните работи Катрин Колона.
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
Съветът за сигурност на ООН също осъди опитите за противоконституционна подмяна на законно избраното правителство на Нигер и призова за незабавното освобождаване на президента Базум.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво
Още: Президентът на Франция свиква среща по въпросите на отбраната след преврата в Нигер