Западните страни приеха нов набор от санкции срещу Москва след нахлуването в Украйна, решавайки, по-специално, да изключат много руски банки от междубанковата платформа Swift, важна движеща сила в световните финанси, обяви правителството на Германия.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
Засегнати са "всички руски банки, които вече са санкционирани от международната общност, както и ако е необходимо, и други институти", уточни говорителят на германското правителство, чиято страна в момента председателства форума на Г-7. Тези мерки са предприети от САЩ, Франция, Германия, Великобритания, Канада, Италия и Европейската комисия, предаде БГНЕС.
Санкциите ще засегнат няколко големи руски банки, включително Сбербанк и ВТБ.
За редица държавни компании са затруднени възможностите за привличане на чуждестранен капитал. Въведени са санкции и за доставка на високотехнологична продукция в Русия.
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
По-рано Германия спря сертифицирането на Северен поток -2, а Великобритания затвори небето си за полети на Аерофлот.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво