ЕС отваря 4 нови глави от преговорите със Сърбия за еврочленство

07 декември 2021, 16:33 часа • 1314 | прочитания

Страните-членки на ЕС са постигнали съгласие да отворят клъстер 4 - "Зелена програма и устойчива свързаност" в преговорите за членство със Сърбия, потвърдиха пред РТС дипломатически източници от Брюксел.

Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.04.25 - Възможни ли са избори в Украйна през лятото?

Клъстер 4 ще бъде отворен на Междуправителствената конференция, която ще се проведе на 14 декември в Брюксел след заседанието на Съвета на министрите на ЕС по общите и европейските въпроси. В рамките на този клъстер ще бъдат отворени едновременно четири нови глави: Глава 14 за транспортната политика, 15 за енергетиката, Глава 21+ за трансевропейската мрежа и Глава 27 за околната среда и изменението на климата.

Това решение трябва да бъде официално прието от посланиците на страните-членки на срещата в сряда, 8 декември, която след две години застой ще постави Сърбия в позиция да направи следващата стъпка в преговорите за членство в ЕС.

 

Още: След ужасът в Кочани: Скопие наложи забрана за използването на пиротехника на закрито

Още: Издирван от Интерпол на гости в Кремъл: Путин прие Милорад Додик (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес