Трима души са пострадали в мощна екслозия в университета в Лион, предаде ТАСС.
Още: Зеленски: Има данни, че Русия е използвала севернокорейска ракета за удара по Киев (СНИМКИ)
Още: Русия атакува Харков, дрон изпепели храм в Белгородска област (ВИДЕО)
Пожар е предизвикан от изтичане на газ и последван от експлозия, според свидетели. Огромен облак дим изпълва сградата на университетската библиотека. Според местните власти експлозията е "случаен инцидент".
Покривът на университетската научна библиотека в Лион е бил разтърсен от мощната експлозия малко след 9 часа местно време. Кадри показват излизането на огромно количество дим и огън от покрива на университета.
Пожарникари са пристигнали на местопрестъплението, за да се справят с пожара, а черният дим, който се издига от огъня, може да се види от почти всяка точка на Лион.
Още: Великобритания се отказва от идеята да изпрати миротворци в Украйна?
Още: Путин видя шанс в търговската война да укрепи икономиката на Русия
Според полицията горенето на покрива продължава и се смята, че причина за пожара е експлозия на газови бутилки, съхранявани на терасата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 25.04.25 - Колко руски военни са изчезнали на фронта?
Още: Украински министър разкри ще има ли сделка за редките минерали тази седмица
Според актуализирани данни, публикувани в акаунта на университета в Туитър, трима души са леко ранени. Всички хора в сградата са незабавно евакуирани.
Пристигналите на място огнеборци са успели бързо да контролират разпространението на огъня. Една от сградите в кампуса вече е възобновила работата си. На мястото на инцидента са и полицейски служители, които са отцепили периметъра.