Едно от всеки пет момичета във Великобритания страда от депресия до навършването на 14-годишна възраст. Това показва ново проучване на изследователи от Университета в Ливърпул и „Юнивърсити колидж“ в Лондон, цитирано от научния сайт „Сайънс дейли“.
Още: Германия осъди друмите на Тръмп, че Зеленски е "диктатор"
Още: Подготвят траурната церемония за папата
Според статистиката 24% от младите момичета и 9% (едно от всеки десет) момчета страдат от депресия в ранна възраст.
Заключенията са направени след изследване на психичното здраве на над 10 000 деца, родени през 2000 г. и 20001 г. във Великобритания.
Авторите са разгледали и връзката между симптомите на депресия и доходите на семейството. Те са установили, че децата на по-заможни родители имат по-малка вероятност да страдат от депресия в сравнение със своите връстници от по-бедни домакинства.
Още: Заради "остър недостиг на въоръжение": Дания увеличава значително военния си бюджет
Още: Борис Джонсън с интересно обяснение за поведението на Тръмп спрямо Украйна и Зеленски
В ранна възраст емоционалните проблеми при момичетата и момчетата са относително еднакви, като с достигането на ранното юношество около 14-та година те започват да стават по-често срещани при момичетата. Също така проблеми с поведението като емоционални изблици, сбивания и непослушание намаляват постепенно до 5-годишна възраст, но отново се появяват до достигането на 14 години, предаде БГНЕС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Белград: Преподаватели охраняват студентския протест след поредния инцидент
Още: Зеленски: Да признаем наши земи за руски? Няма да го направя (ВИДЕО)
„Тези категорични заключения осигуряват доказателства, че психичните проблеми при момичетата нарастват рязко с навлизането в юношеството и макар да са необходими по-нататъшни проучвания на тази богата информация, за да се разберат причините и последствията от това, проучването хвърля светлина върху проблемите с психичното здраве на младежите във Великобритания днес“, заяви проф. Емила Фитсимънс, участник в изследването.