Депутатите от Държавната дума (долната камара на руския парламент) трябва да получат право да носят бойно огнестрелно оръжие заради възможни провокации, включително от "враговете" на Русия. Това поиска Султан Хамзаев, член на Комисията по сигурността на Думата.
Още: 63-та бригада от украинската армия търси татуисти и масажисти
Още: Американски конгресмен изпрати от фронта лично послание до Путин (ВИДЕА)
Той се оплака, че не всички депутати имат възможност да получат лична охрана и затова трябва да се вземат предпазни мерки.
Освет пистолети Хамзаев поиска също депутатите да преминат физическа подготовка и курсове по оказване на първа помощ.
Още: Медведев: Законите на Вавилон, Стария завет и Коранът ни дават право да използваме ядрено оръжие
Още: Сирски: Спряхме руската армия на границата между Курска и Сумска област
Още: Украйна успя да спечели пари от руски петролен танкер, задържан преди години
Припомняме, че междувременно "Росгвардия" предложи да бъде приет закон, който да дава право на ръководството на Руската централна банка да носи оръжия, включително пистолети, щурмови карабини, полуавтоматични и автоматични огнестрелни оръжия. Още оръжия за Украйна, Русия прави Рамбо от Руската централна банка (ОБЗОР - ВИДЕО)