От съображения за сигурност парадът по случай 9 май, както и шествието на Безсмъртния полк няма да се провеждат тази година в Крим. Това обяви назначеният от руснаците за лидер на полуострова Сергей Аксьонов в канала си в Telegram.
Още: САЩ възстановяват доставките на ключово за Украйна оръжие (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.03.25 - Какви са сценариите за мир в Украйна?
Аксьонов обещава, че чествания и "почитане на паметта" все пак ще се проведат, но в други формати. "Накратко, Крим ще отпразнува достойно Деня на победата", категоричен е той.
Припомняме, че отслабването на руския военен потенциал в Крим и последващото връщане на полуострова в законните и международно признати граници на Украйна си остава една от главните цели на Киев във войната. Русия използва в момента полуострова, за да изстрелва оттам ракети към Украйна и украинските сили правят всичко възможно да парират тези възможности. "Русия трябва да е наясно, че за нас Крим е военен обект", каза наскоро украинският президент Володимир Зеленски.
Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори
Още: Щетите по руската военна база в Джанкой: Украинското разузнаване с данни (ВИДЕО)
Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)