Чешката република възнамерява да увеличи максимално сътрудничеството с иракските власти за възстановяване на икономиката в близкоизточната страна. Това обяви пред журналисти в Багдад премиерът Бохуслав Соботка.
Още: Украйна атакува с дронове, руски обекти са в пламъци (ВИДЕО)
Още: Журналист: Много трудно ще бъде постигнато съгласие между Русия и Украйна
"Чехия се интересува от предоставяне на активна помощ за възстановяването на икономиката и инфраструктурата на разрушената от войната държава”, каза той.
Най-голям интерес за Прага, според главата на правителството, е участието в развитието на нефтохимическата промишленост. Той припомни, че голяма част от капацитетът, който се използва в иракската индустрия, е създаден с помощта на чешки специалисти, предаде БГНЕС.
"Чехия ще продължи да подкрепя Ирак в борбата срещу терористите”, увери Соботка.
Още: Цената на кафето ще се вдига с разсънващо темпо. Ето с колко се очаква да скочи до края на годината
Още: Огромен скандал: Гол политик преследва 13-годишно момиче
Ирак, посочи той, е най-големият вносител на оръжия и боеприпаси от европейската държава.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Мъж уби жена си и след това се самоуби
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 13.03.25 - Ще приеме ли Путин предложението за примирие?
Премиерът на Чехия бе на двудневно посещение в Ирак, където проведе разговори с колегата си Хайдер ал Абади.