Британските власти са иззели над 2 тона кокаин при акция срещу луксозна яхта край бреговете на Южна Англия, съобщи Националната агенция за престъпността (NCA) в събота.
Още: Подготовка за избори в Украйна през юли: От офиса на Зеленски с важно изявление
Още: В Гърция имат недостиг на шпиони и хакери
Властите съобщиха, че са арестували шест души в четвъртък вечерта, след като са открили наркотиците с приблизителна улична стойност 160 милиона паунда на яхта, плаваща от Карибите под флага на Ямайка.
Един британец беше арестуван по подозрение в трафик на наркотици заедно с петима никарагуанци. От NCA публикуваха снимки на наркотиците, съхранявани в черни водоустойчиви торби в салона на акостиралата яхта Kahu.
"Няма съмнение, че тези наркотици биха били продадени на общности в Обединеното кралство", каза заместник-директорът на агенцията Мат Хорн. Изземването "ще пробие дупка в плановете на организирана престъпна група и способността им да действат", увери той.
Още: Пострладалите от пожара в Кочани: Колко са все още в болница
Още: „Тъжен ден за демокрацията“: Мелони подкрепи Марин Льо Пен
От агенцията заявиха, че са прихванали яхтата, когато е била на 80 мили от пристанището Плимут, след като са получили доказателства, събрани при операция от австралийската федерална полиция, която участва в акцията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Не е за вярване: Руските "Шахед" оставиха Украйна намира за ден (ВИДЕО)
Това лято австралийската полиция и ФБР разкриха, че са извършили сензационна операция, убеждавайки престъпните мрежи да използват предполагаемо криптирани телефони, наречени ANOM, които всъщност копират съобщения до правоприлагащите органи.