Руският писател националист Захар Прилепин бе ранен при атентат, предаде ТАСС, като се позова на министерството на извънредните ситуации.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
При взривяването на автомобила на Прилепин в град Нижни Новгород е бил убит неговият шофьор, 37-годишният Александър Шубин, съобщи телеграм каналът 112.
Самият Прилепин е тежко ранен, с травми на двата крака, но е в съзнание. Той е транспортиран с хеликоптер в областната болница като предстои лекарите да решат дали да бъде преместен в Москва.
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
Захар Прилепин. Източник: Telegram/112
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво
Прилепин е известен пропагандист, подкрепящ сепаратистите в Донбас още от 2014 г. Той активно подкрепяше отприщената от руския диктатор Владимир Путин война в Украйна от първите ѝ дни. През януари беше съобщено, че Прилепин е подписал договор с Росгвардия и че е заминал да воюва в Украйна.
Отговорност за покушението срещу него вече пое партизанското движение Атеш, съобщи "Украинска правда".
Ето и първото видео от мястото на инцидента.
Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин
Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица
Убитият на място шофьор Александър Шубин. Източник: Telegram/112