В рамките на операция срещу радикални ислямисти в Германия, Испания и Великобритания са арестувани шестима предполагаеми симпатизанти на близкоизточната радикална групировка „Ислямска държава“, съобщава националният ежедневник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Още: Четвърт милиард евро за отбрана: Гърция стяга редиците
Още: Още нови изтребители: Швеция е военен Дядо Коледа за Украйна (ВИДЕО)
От Министерството на вътрешните работи на Испания поясниха, че следователите са успели да задържат четирима заподозрени в Палма де Майорка. Един предполагаем ислямист е арестуван в Германия, а друг – във Великобритания, информира "Фокус".
Според разследващите органи шестимата са част от клетка на „Ислямска държава“ в Европа. В радикално видеообръщение те са изказали подкрепа за извършването на самоубийствени атентати на територията на Стария континент.