Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Вариант 2 и тема 16 се падна на втората задължителна матура

23 август 2024, 08:27 часа • 1035 прочитания

По Вариант 2 ще пишат днес зрелостниците, които се явяват на задължителна матура по профилиращ предмет, съобщиха от Министерството на образованието (МОН). Изпитният вариант беше изтеглен на публичен жребий в Министерството на образованието и науката от журналиста Зина Соколова от „Аз-буки“.

Още: МОН прави специалността "Медицинска сестра" защитена и я освобождава от такси

Още: Парламентът преименува Университет "Проф. д-р Асен Златаров". Как ще се казва?

По тема №16 ще бъде изпитът за всички, които се явяват за придобиване на професионална квалификация – част по теория. Темата ще бъде различна за всяка професия.

ОЩЕ: 6396 зрелостници на поправителна матура по БЕЛ

За този изпит бяха подготвени 18 теми за проверка на теоретичните знания на зрелостниците. Изпитният вариант беше изтеглен от журналиста Добромир Видев от БНР.

Още: "Членовете на ВСС са нежелани в университета": Остра позиция на юристите на СУ заради преподавателски казус

Още: Заради снега: Дървена ваканция в Шуменско и част от Община Поморие

Днес 2079 гимназисти полагат втора задължителна матура по профилиращ предмет, а 2906 - държавен изпит за придобиване на професионална квалификация по теория.

Резултатите от днешните изпити ще бъдат обявени до 5 септември. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес