Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

В първия учебен ден: Над 58 000 първокласници ще прекрачат училищния праг

16 септември 2024, 07:30 часа • 1091 прочитания

2331 училища отварят врати, за да посрещнат учениците си на 16 септември. До момента в тях са записани над 58 000 първокласници, като общо децата от подготвителните групи в училищата и учениците от първи до дванадесети клас са над 720 000. В детските градини и в училищата ще работят над 92 000 учители и специалисти.

Още: МОН прави специалността "Медицинска сестра" защитена и я освобождава от такси

Още: Парламентът преименува Университет "Проф. д-р Асен Златаров". Как ще се казва?

Нова учебна година

През новата учебна година в 396 неделни училища в 43 държави ще се изучава български език и литература, история и география на България и ще се реализират проекти, свързани с българската история и култура.

Още: Половината осмокласници в Ловешката езикова гимназия са от населени места извън общината

Откриването

Държавници и политици ще присъстват на откриването на учебната година на различни места в столицата и страната.

Още: "Членовете на ВСС са нежелани в университета": Остра позиция на юристите на СУ заради преподавателски казус

Още: Заради снега: Дървена ваканция в Шуменско и част от Община Поморие

Без матури след четвърти и десети клас: Предложение на синдикат "Образование"

Министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков ще открие новата учебна година в две български училища. Той ще посети 122. иновативно ОУ „Николай Лилиев“ в София в 9:30 часа и ОУ „Христо Смирненски“ в град Раковски в 14:30 часа в първия учебен ден. В столичното училище учениците ще имат обновена спортна база, а в Раковски през лятната ваканция е изграден нов учебен корпус със средства от МОН.

Още: Алма матер отново посреща бъдещите си кандидат-студенти в деня на отворените врати (СНИМКИ)

Още: По програма "Стамболов": Държавата не спонсорира обучението на студенти в топ университети в чужбина

От 10.00 часа президентът Румен Радев ще участва в тържественото откриване на учебната година в 128 СУ „Алберт Айнщайн“ в София. Държавният глава ще произнесе слово в рамките на церемонията и по-късно ще проведе среща с ръководството и преподавателския екип на учебното заведение.

Още: Орел, рак и щука превръщат българското образование в басня

Още: Министър Красимир Вълчев обеща увеличение на учителските заплати с 15%

Още: Заради ръст на болните: 6 и 7 февруари ще са неучебни в девет общини в Пловдивска област

От 10.30 чaса вицепрезидентът Илияна Йотова ще открие новата учебна година в Националната професионална гимназия по компютърни технологии и системи в Правец. 

Столично училище призова: С книга вместо цвете на първия учебен ден

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес