Управителния съвет на Националното сдружение на общините ще предложи на образователния министър 3 януари да бъде обявен за неучебен ден. Това пише в информация, публикувана на официалната фейсбук страница на община Враца.
Още: 200 лева за отговори на матурите - ГДБОП проверява как
Още: Ще има ли освобождаване от матури при висок успех и колко от учителите го искат
ОЩЕ: 16 дни ваканция по Коледа: В кои градове в България 3 януари е неучебен ден?
По думите на кмета на Враца Калин Каменов, който е член на Управителния съвет на Сдружението, всички кметове са се обединили около мнението, че най-целесъобразно е първият работен ден на Новата година да бъде неучебен.
ОЩЕ: И Бургас обяви 3 януари за неучебен ден
Още: Ударно намаление: По-малко позволени отсъствия в училище, готви се промяна
Още: Стипендии за бъдещи студенти с математика и природни науки: Ново предложение
Редица общини вече има издадени заповеди на кметовете за неучебен ден на 3 януари. От асоциация "Родители" изпратиха становище до Министерството на образованието и науката и Столичната община в подкрепа на решението. От синдикат "Образование" към Конфедерацията на труда "Подкрепа" също са изразили положителна позиция.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Учители пак заговориха за отпадане на матурите: Ето при какви условия