Протестите на пчеларите срещу липсата на адекватна национална и европейска политика за техния сектор продължават и днес.
Още: "Празникът свършва": какво става с руската икономика?
Още: Тристранката с извънредно заседание
По план демонстранцията трябва да се проведе днес следобед пред сградата на Министерството на земеделието и храните (МЗХ), информира bTV.
Пчеларите настояват за спешна помощ от държавата, защото според тях положението в отрасъла е доведено до катастрофа. Спешната помощ им е необходима, за да могат да подготвят за зимата пчелните семейства.
Пчеларите недоволстват, че са единствените земеделски производители без право на европейски субсидии. Според тях парите по националната програма за пчеларството са крайно недостатъчни и достигат едва до 5 процента от заетите с тази дейност. Те искат по 30 евро субсидия за пчелно семейство - така, както на единица площ за земеделие се изплащат субсидии.
Още: Макрон: Ще говоря с Тръмп за митата
Още: Росен Плевнелиев: Ако влезем в Еврозоната, ще сме по-богати
Производителите на мед настояват правителството да намери начин за подкрепа на всички с регистрирани пчелини на брой стопанисвани пчелни семейства, каквато е обещана от предишното правителство.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Анализ: Повече от половината българи готови да бойкотират големите търговски вериги
Още: Икономист обвини властта, че има амбиции да харчи във всички направления