Връзките трябва да ни правят щастливи. Е, нормално е да има моментни кризи или неприятности. Но когато забележите някой от следните признаци, обмислете добре дали и двамата сте все още влюбени един в друг и дали не е време да се сложи край на тази връзка.
Дълбоко в сърцата си ние винаги знаем кога една връзка е на път да приключи, но често предпочитаме да игнорираме това усещане.
Една от причините да крием истината е, че прекратяването на една връзка е ужасно болезнено: много хора предпочитат да заровят главите си в пясъка и да се опитват колкото е възможно по-силно да не обръщат внимание на тези проблеми, които в дългосрочен план биха могли да ескалират.
В резултат на това позволяваме да се случват неприятни, болезнени и дори непоносими епизоди във взаимоотношенията, без да знаем дали те са изпитания, които трябва да издържим и преодолеем, или симптоми на агонизираща връзка.
1. СПОРОВЕ
Един от основните признаци, които разкрива, когато връзката е в опасност, е когато тя се превърне в истинско бойно поле. Ако това описание е вярно, единственото преживяване, което споделяте с партньора си, е конфликтно.
Може, разбира се, да има кратки щастливи интервали, в които социално събитие, ваканция или сексуален контакт да ви сближи, но по-голямата част от общуването се случва на бойното поле.
Вместо да обменяте добри чувства, всяка среща е възможност да изразите гняв и разочарование, да съжалявате за това, че партньорът се е провалил в миналото и продължава да се проваля в настоящето.
Ако една връзка достигне тази точка, това означава, че всички положителни фактори, които я правят жива и процъфтяваща, вече са изчерпани и връзката е навлязла в дегенеративна фаза.
Докато спорът сам по себе си може да бъде положителен акт в една здрава връзка, повтарящите се и ненужни караници по-често показват, че вместо това любовта свършва.
2. НЕПРИМИРИМИ РАЗЛИЧИЯ
"Какво ти се е случило? Вече не те разпознавам!"
Една двойка се оплаква от непреодолими различия, когато единият от двамата партньори открие, че общото пространство, веднъж споделено, е станало толкова ограничено, че е предназначено само за такива различия.
Най-често срещаната област, в която този тип различия могат да се проявят, със сигурност е времето, което всеки партньор е готов да отдели за интимния живот във връзката.
Докато се стремим да отговорим на нашите индивидуални нужди в една връзка, често има забележимо несъответствие в качеството и количеството на ангажираността, която всеки партньор е готов да предостави.
3. ЕМОЦИОНАЛНА ДИСТАНЦИЯ
Осъзнаваме, че човекът, с когото сме били свързани, сякаш е изчезнал и на негово място се е появил нов, непознат за нас човек.
Опитваме се да разговаряме и не получаваме отговор, нито разбиране...
4. СКУКАТА
Вълнението е изчезнало, ентусиазмът е утихнал, нищо ново не се случва между нас и партньора, вече не сме „влюбени“ и няма достатъчно общи цели, които да осигурят достатъчно съдържание за подхранване на връзката.