Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Видове целулит и как да го лекуваме

01 септември 2022, 14:46 часа

Целулитът засяга много повече жените, отколкото мъжете. Външният му вид е различен от човек на човек. Различните видове целулит се развиват в различни части на тялото. Това е така, защото възпалението в клетъчната тъкан се развива бавно и засяга различни области. Правилното определяне на този вид различие е много важно за ефективните методи на лечение. Преди да започнете каквото и да е лечение е добре да направите консултация с лекар. В тази статия ще ви представим различните видове целулит и най-ефективните лечения.

Още: Какъв църковен празник е на 24 януари - традиции и обичаи

Още: Какви подправки е най-добре да се слагат на свинското месо

- Едематозен целулит

Отокът може да доведе до целулит, възпаление на кожата, причинено от излишната течност в тъканта под нея. Едематозният целулит засяга предимно жени на 20-те и 30-те години. Причинява се от лоша циркулация и прекомерно задържане на течности, което го прави една от най-трудните форми на целулит за лечение. Обикновено са засегнати долните крайници - по-специално прасците, коленете и бедрата. Едематозният целулит кара кожата да стане пореста, червеникава и да загуби формата си. Също така може да се получи и подуване на краката, това кара вените да изглеждат изпъкнали. Хората, които страдат от този вид целулит, също могат да изпитат болка, ако кожата им бъде докосната или след като седят няколко часа.

Лечение:

Още: Какво е казал Петър Дънов за постоянната консумация на кафе?

Още: В кое китно градче е роден Никола Вапцаров

Лечението на едематозен целулит включва намаляване на задържането на течности и подобряване на лошото кръвообращение. Един от начините да направите това е да редувате топъл и студен душ. Това стимулира лимфния дренаж и кръвообращението, намалявайки подуването на краката. Добавянето на венотропна добавка към диетата на базата на гинко билоба е алтернатива на по-агресивните локални лечения при лечение на напреднали случаи на едематозен целулит.

5 симптома за появата на целулит

- Отпуснат целулит

Отпуснатия целулит се среща по-често при жените на възраст между 30 и 40 години и обикновено е придружен от увисване на кожата. Кожата е мека с вълнообразен, подобен на желе вид. Отпуснатият целулит се появява главно в области, където се натрупват мазнини, като ръце, бедра, корем, седалище и крака. Увеличава се с възрастта или наддаването на тегло и се влошава, когато мускулната маса е ниска. С лечението могат да се постигнат добри резултати. Това е така, защото увисналият целулит има тенденция да става по-малко забележим, когато следвате редовна диета и режим на упражнения.

Още: Топ 15 въздействащи цитата от нашите любими български автори

Още: Кодовете на Грабовой - как хора сбъдват желанията си с комбинация от тези числа

Лечение:

Важно е да следвате диета, характеризираща се с повишен прием на протеини и да я свържете с физическа активност, насочена към изграждане на мускулна маса. За увеличаване на ползите се препоръчва използването на възстановяващ крем със стягащ ефект, съчетан със стимулиращ масаж. Прилагането на редуциращи кремове заедно със стягащи масажи значително увеличава подвижността на мазнините и поддържащите влакна на кожата.

Как да се отървем от целулита

- Компактен целулит

Той съществува в компактни области на тялото, като например стомаха. Компактният целулит често се появява по време на юношеството и може да продължи цял живот, ако не се лекува. Известно още като портокалова кожа, това състояние кара кожата да изглежда неравна и с ясно изразени трапчинки по бедрата, глутеусите и ханша. Когато е засегната от компактен целулит, кожата става твърда на допир и нежна; може да стане изключително болезнено при допир. Ранното лечение на нервно задушаване, причинено от мазнини, е от решаващо значение за ефективното премахване на целулита.

Лечение:

Мезотерапията е лечение, при което се инжектират активни съставки в мезодермата (вътрешния слой на кожата). Те започват от основата на проблема и дават най-добри резултати. Козметика и грим за кожа с липолитични свойства също са ефективни срещу целулита два пъти на ден.

Статията има само информативна цел и не е препоръка или заместител на консултацията със специалист.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Гергана Йорданова
Гергана Йорданова Отговорен редактор
Новините днес